
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 50 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 20 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, WDT |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Max Frequency | 50 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 20 |
| Number of Timers/Counters | 3 |
| Max Clock Frequency | 50 MHz |
| ADC Resolution | 24 bit |
Stock: 1508
Distributors
pcbx
Unit Price$2.82896
Ext.Price$2.82896
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.82896 | $2.82896 |
| 10 | $2.16554 | $21.65540 |
| 25 | $1.99626 | $49.90650 |
| 50 | $1.90348 | $95.17400 |
| 100 | $1.81501 | $181.50100 |
| 300 | $1.71499 | $514.49700 |
